Back to top

O Nás

Spoločnosť ARW s.ro. je nositeľom značky „WAGNER since 1947“, ktorá predstavuje tradíciu cukrárskej rodiny, ktorej členmi sú aj jej spoločníci.

ARW s.r.o. so sídlom v Dunajskej Strede na Galantskej ceste 658/2 je spoločnosť vo vlastníctve manželov Rudolfa a Anikó Wagnerových, ktorý sa rozhodli pokračovať v tradícii cukrárskej rodiny napĺňajúc želanie otca pokračovať v jeho celoživotnom diele. Ešte v roku 2008 ARW, s.r.o. otvára cukráreň v Dunajskej Strede. V júni 2009 preberá prevádzku cukrárne vo Veľkom Mederi. Po štyroch rokoch pôsobenia v Dunajskej Strede sa na uvoľnenie miest čaká nie len cez víkendy, ale aj vo všedné dni. Toto je impulzom pre otvorenie druhej cukrárne v Dunajskej Strede na Hlavnej ulici 2 v marci 2012. Rok na to na naliehanie bratislavských zákazníkov cestujúcich za zákuskami do Dunajskej Stredy a Veľkého Medera sa 12.04.2013 otvára cukráreň na Bazovej ulici 16 v bratislavskom Ružinove.

Vo výrobni vo Veľkom Mederi sa na základe tradičných zručností buduje sortiment cukrárskych výrobkov výnimočnej kvality. Zmrzlina, zákusky a torty sa vyrábajú z najkvalitnejších surovín dostupných na trhu a dosahujú najvyššiu možnú kvalitu. Zákusky značky „WAGNER since 1947“ sú nezabudnuteľným doplnkom rodinných udalostí, detských sviatko, školských osláv. Objavujú sa na významných spoločenských, reprezentačných ako aj kultúrnych či športových podujatiach po celom Slovensku, v Rakúsku a aj v Maďarsku.

Cukrárne  vo Veľkom Mederi, v Dunajskej Strede a teraz už aj v Bratislave sa stali cieľom návštev tak širokej verejnosti a gurmánov ako aj cukrárskych odborníkov a osobností kultúrneho a spoločenského života.

V príjemnej atmosfére vkusne prezentovaných výrobkov, atraktívneho interiéru, príjemnej hudby a ochotného personálu sa každý zákazník môže cítiť ako na návšteve u starých dobrých známych.

História

V roku 1946 získal vtedajší topoľčiansky rodák, tovarišský učeň Ján Wagner osvedčenie cukrárskeho majstra. O rok neskôr vo vtedajšom Čalove /dnešný Veľký Meder/, otvára cukrársku dielňu s predajňou. V roku 1950 ho dostihlo komunistické zoštátnenie a stráca živnosť. Po peripetiách s vtedajšou mocou sa po 2 rokoch stáva vedúcim cukrárskej prevádzky v rámci Hospodárskeho dvora pri MsNV Čalovo. Rok 1968 znamená nádej, obnovuje si živnosť, ktorú mu však normalizujúca sa komunistická moc opäť ruší. Po ročnom zákaze činnosti pokračuje v cukrárskej profesii až do roku 1990, kedy po reštitúcii vlastného majetku môže slobodne podnikať vo vlastnej živnosti. V zrekonštruovanej cukrárni vo Veľkom Mederi obnovuje výrobu a predaj cukrárskych výrobkov v ktorej pokračuje do konca mája 2009, kedy vo veku 85 rokov oslabený chorobou odovzdáva remeslo synom Rudolfovi a Ladislavovi. Ján Wagner spolu s manželkou Priskou vybudovali cukráreň, ktorej meno sa rozšírilo až za hranice vtedajšieho Československa. Zmrzlina, nugátové a karamelové vianočné salónky, oplátky a zákusky sa svojou kvalitou stali vyhľadávanými a získali si zákazníkov od Budapešti až po Prahu. Častými návštevníkmi boli poliaci, nemci, rusi, no našli sa aj japonci, Austrálčania dokonca aj turisti z Ameriky. Napriek ťažkostiam vtedajšej doby boli kvalita výrobkov a starostlivosť o zákazníka najvyššími cieľmi rodiny.